Trumna George'a H. W. Busha wystawiona na Kapitolu. Donald Trump złożył mu hołd

Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a H. W. Busha została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu.

Gdy trumna z ciałem George'a H. W. Busha został złożona w Rotundzie na Kapitolu, zmarłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych hołd złożyli m.in. prezydent Donald Trump, wiceprezydent USA Mike Pence, kongresmeni oraz sędziowie Sądu Najwyższego.

Pożegnanie George'a H. W. Busha. Trumna złożona w Rotundzie na Kapitolu

Trumna z ciałem George'a H. W. Busha została przewieziona na pokładzie Air Force One z Houston w Teksasie do bazy wojskowej Andrews pod Waszyngtonem. W locie samolotem towarzyszył jej najstarszy syn byłego prezydenta USA George W. Bush wraz z rodziną. Trumna z ciałem George'a H. W. Busha została przywitana w bazie wojskowej Andrews przez poczet honorowy, utworzony z przedstawicieli wszystkich sił zbrojnych, po czym przewieziono ją na Kapitol.

Głównym mówcą uroczystości żałobnych na Kapitolu był wiceprezydent Mike Pence. Pence podkreślił, że prezydent George H. W. Bush nigdy nie zawiódł swojego kraju i pozostawił Amerykę oraz świat "bardziej pokojowymi, prosperującymi i bezpiecznymi". Wiceprezydent Pence przekazał także w imieniu narodu amerykańskiego kondolencje rodzinie zmarłego i podziękował jej za "podzielenie się tym szczególnym człowiekiem" z krajem i światem.

Ostatnie pożegnanie prezydenta George'a H. W. Busha

Prezydent George H. W. Bush zmarł 30 listopada 2018 roku. Miał 94 lata. Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu. Amerykanie mogą składać hołd prezydentowi od godz. 19.30 w poniedziałek do godz. 08.45 czasu miejscowego w środę. 

Więcej o: