Pies George'a H.W. Busha czuwa przy trumnie swojego pana. "Misja wykonana"

Internet obiegło zdjęcie labradora Sully śpiącego przy trumnie swojego pana, zmarłego 30 listopada George'a H.W. Busha. Pies towarzyszył byłemu prezydentowi USA przez ostatnie miesiące jego życia.

Oni odeszli od nas w 2018 roku

Labrador Sully przebywał w domu George'a H.W. Busha od czerwca tego roku. Sprowadzono go do posiadłości byłego prezydenta, by towarzyszył swojemu panu po śmierci jego żony Barbary. Od tej pory pies przebywał w pobliżu byłego prezydenta USA nieustannie.

Pies Sully żegna George'a Busha seniora

Zdjęcie psa leżącego przy trumnie George'a Busha seniora zamieścił na Instagramie i Twitterze Jim McGrath, rzecznik prezydenta. Opatrzył fotografię podpisem: "Misja wykonana". 

 

Jak informuje The Independent, Sully otrzymał imię po byłym pilocie Chesley'u “Sullym” Sullenbergerze, znanym z uratowania 155 pasażerów podczas awaryjnego lądowania samolotu na rzece Hudson w 2009 roku. Po pogrzebie swojego pana wróci do Wojskowego Centrum Medycznego, gdzie będzie pracować z wojennymi weteranami w Walter Reed. 

 

"Nasza rodzina będzie tęskniła za Sully, ale cieszymy się, że w swoim nowym domu  w Walter Reed przyniesie innym ludziom tę samą radość, co nam" - napisał na swoim Instagramie syn zmarłego prezydenta, George W.Bush.

 

Śmierć Geroge'a H.W. Busha

41. prezydent USA George Bush senior zmarł w piątek 30 listopada w wieku 94 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina. Od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona i poruszał się na wózku inwalidzkim. W kwietniu tego roku uczestniczył w pogrzebie swojej żony Barbary, która zmarła w wieku 92 lat. Następnego dnia zapadł na poważną infekcję. Był wówczas leczony w Houston w Teksasie.

George Bush senior sprawował swój urząd w latach 1989-1993. Odegrał ważną rolę w zakończeniu Zimnej Wojny i obalenia komunizmu w Europie Wschodniej. W 1991 roku przeprowadził interwencję na Bliskim Wschodzie po irackiej inwazji na Kuwejt. Jego kariera polityczna trwała ponad 40 lat.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Pies George'a H.W. Busha czuwa przy trumnie swojego pana. "Misja wykonana"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl