USA. Samolot A-320 tuż po starcie stracił osłonę silnika - nagranie pasażera. Wybuchła panika

Samolot amerykańskich linii Frontier stracił osłonę silnika tuż po starcie. Na pokładzie wybuchła panika.

Amerykański samolot linii Frontier wzbił się w powietrze o godzinie 7:12 w dniu 30 listopada. Wystartował z lotniska w Las Vegas. Kilka chwil po starcie maszyny załoga samolotu Airbus 320 zauważyła, że klapa silnika jest otwarta.

Samolot linii Frontier Airlines stracił osłonę silnika na kilka chwil po starcie

Ważąca kilka ton klapa oderwała się od samolotu i spadła na ziemię. Pasażerowie samolotu zaczęli panikować. Część z nich nagrała to, co działo się z samolotem podczas awarii. Jak relacjonują świadkowie, pasażerowie samolotu linii Frontier zaczęli krzyczeć ze strachu. 

Jak podaje portal fakt.pl, przedstawiciele Frontier Airlines napisali oświadczenie w sprawie awarii. "Silnik pracował normalnie, a samolot wylądował bezpiecznie. Bezpieczeństwo to nasz priorytet i chcemy z tego powodu podziękować załodze za ich odwagę oraz profesjonalizm" - zapewnili przedstawiciele amerykańskiej linii lotniczej. W ramach zadośćuczynienia linie lotnicze Frontier Airlines mają rozdać uczestnikom lotu z Las Vegas darmowe kupony na śniadanie i kupon o wartości 500 dolarów na przyszły lot.

Więcej o: