COP24. Prezydent Nigerii w Polsce dementuje: Nie umarłem, nie zostałem sklonowany

Muhammadu Buhari potwierdził, że żyje i nie został sklonowany. Taka deklaracja padła na spotkaniu prezydenta Nigerii z jego rodakami w Polsce. Muhammadu Buhari przyjechał do Katowic na COP24.

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari jest jednym z gości tegorocznego szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. W czasie swojej wizyty w Polsce, prezydent Nigerii odwiedził także Kraków, aby spotkać się ze swoimi rodakami. W czasie rozmowy z Nigeryjczykami usłyszał nietypowe pytanie. 

Prezydent Nigerii dementuje plotki. Żyje i nie został sklonowany

"Jednym z pytań, które dziś usłyszałem podczas spotkania z Nigeryjczykami w Polsce, było to, czy kiedykolwiek zostałem sklonowany.  Ignoranckie plotki nie są zaskakujące - kiedy w zeszłym roku przebywałem na urlopie lekarskim, wielu ludzi miało nadzieję, że nie żyję" - napisał na swoim Twitterze prezydent Nigerii Muhammadu Buhari. Udostępnił także film, na którym deklaruje, że nie umarł i nie został sklonowany. 

Dlaczego niektórzy z Nigeryjczyków podejrzewali, że ich prezydent nie żyje? W zeszłym roku Buhari spędził kilka miesięcy w Londynie. Jego pobyt w Wielkiej Brytanii miał związek z długotrwałym leczeniem. W czasie tego długiego wyjazdu prezydent Nigerii nie był widziany publicznie, a władzę sprawował jego zastępca Yemi Osinbajo. Długa nieobecność prezydenta Nigerii wzbudzała podejrzliwość wśród jego rodaków. Ludzie zaczęli spekulować, że Muhammadu Buhari zmarł, a na jego miejsce powrócił jego klon lub sobowtór. 

W niedzielę wieczorem Muhammadu Buhari potwierdził w mediach społecznościowych, że on to naprawdę on. Napisał także, że w tym miesiącu będzie obchodził 76 urodziny i wciąż czuje się silny.

Więcej o: