George H.W. Bush nie żyje. Były prezydent Stanów Zjednoczonych miał 94 lata

W wieku 94 lat zmarł George H.W. Bush. O śmierci 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych poinformowała rodzina. George Bush senior zmarł niespełna 8 miesięcy po śmierci swojej żony Barbary Bush.

George Bush senior cierpiał na chorobę Parkinsona, poruszał się na wózku inwalidzkim. W ostatnich latach wielokrotnie trafiał do szpitala. W kwietniu tego roku uczestniczył w pogrzebie swojej żony Barbary, która zmarła w wieku 92 lat. Następnego dnia zapadł na poważną infekcję. Był wówczas leczony w Houston w Teksasie.

Bezpośredniej przyczyny śmierci 41. prezydenta USA nie podano.

George H.W. Bush nie żyje

Po śmierci George’a Busha seniora oświadczenie wydał jego syn George W. Bush - 43. prezydent USA.

George Bush był człowiekiem najwspanialszego charakteru i najlepszym ojcem, o jakim syn lub córka mogą marzyć. Cała rodzina Bushów jest głęboko wdzięczna za życie i miłość 41. prezydenta i za współczucie tych wszystkich, którzy przejmowali się jego losem i modlili za niego. Dziękujemy za kondolencje od przyjaciół i współobywateli

- napisał 43. prezydent USA.

 George Bush senior sprawował swój urząd w latach 1989-1993. Odegrał ważną rolę w zakończeniu Zimnej Wojny i obalenia komunizmu w Europie Wschodniej. W 1991 roku przeprowadził interwencję na Bliskim Wschodzie po irackiej inwazji na Kuwejt. Jego kariera polityczna trwała ponad 40 lat.

"Zaangażowanie w wiarę, rodzinę i kraj"

Oświadczenie ws. śmierci George'a H.W. Busha opublikowała na Twitterze także obecna para prezydencka - Donald i Melania Trumpowie.

"Dzięki swojej autentyczności, rozbrajającej inteligencji i niezłomnemu zaangażowaniu w wiarę, rodzinę i kraj, Prezydent Bush zainspirował pokolenia swoich rodaków do służby publicznej" - czytamy.

"Ameryka straciła patriotę i skromnego sługę" - napisał z kolei były prezydent Barack Obama.

Oni odeszli od nas w 2018 roku

Więcej o: