Belgijskie my郵iwce przechwyci造 nad Ba速ykiem rosyjskie Su-27

Rosyjskie my郵iwce Su-27 zosta造 przechwycone przez belgijskie si造 powietrzne w ramach wsp馧pracy z NATO.

Belgijskie myśliwce F-16 przechwyciły rosyjskie myśliwce, które leciały nad Morzem Bałtyckim. Rosyjskie samoloty nie miały zezwolenia na przelot w tym rejonie. Do zdarzenia doszło w środę 28 listopada, belgijskie siły powietrzne podały informacje na ten temat dzień później.

Rosyjskie myśliwskie nad Bałtykiem. Belgijskie siły powietrzne reagują

Cztery belgijskie myśliwce F-16, które przechwyciły rosyjską flotę, stacjonują w Szawlach na Litwie. Zadaniem Belgii jest patrolowanie przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich w ramach misji NATO o nazwie "Baltic Air Policing". Rosyjskie maszyny, które udało się przechwycić to myśliwce Su-27. Jak podały belgijskie siły powietrzne, samoloty Rosji nie były uzbrojone. Nagranie z akcji belgijskich myśliwców zostało opublikowane na Twitterze. 

RMF FM informuje, że do podobnego incydentu z udziałem rosyjskiego samolotu doszło w zeszły czwartek. 22 listopada uzbrojony bombowiec Su-24 przeleciał nad belgijskim okrętem dowodzenia i logistyki "Godetia" na Bałtyku w pobliżu Szwecji.

Z koeli dzień wcześniej rosyjski okręt podwodny klasy Kilo wynurzył się w pobliżu Godetii. Według mediów to niezwykłe zdarzenie, ponieważ okręty podwodne zwykle wolą działać niewykryte. 

Wi璚ej o: