Ukraiński portal publikuje zdjęcie uszkodzonego przez Rosjan kutra. Ślad po pocisku

Do sieci trafiło zdjęcie ukraińskiego opancerzonego kutra "Berdiańsk", uszkodzonego w niedzielę przez rosyjski pocisk. Jak podaje ukraiński portal militarny, na kutrze widać ślad po pocisku z morskiej armaty AK-630.

Ukraiński portal o tematyce militarnej Mil.in.ua opublikował zdjęcie kutra "Berdiańsk" - jednego z trzech okrętów, które zostały zatrzymane w niedzielę przez Rosjan.

Jak podaje portal, widać na nim ślad po pocisku z radzieckiej morskiej armaty AK-630.

Trzy jednostki należące do Ukrainy: holownik "Jany Kapu" oraz opancerzone kutry "Berdiańsk" i "Nikopol" próbowały w niedzielę wydostać się z Morza Azowskiego na Morze Czarne.

Rosyjskie służby graniczne najpierw staranowały jeden z ukraińskich okrętów, a później zablokowały drogę przez Cieśninę Kerczeńską. Rosjanie ostrzelali i zajęli okręty, wzięli też do niewoli 23 członków załogi

Ukraina uznała ostrzelanie swoich statków za celową agresję ze strony Rosji. W związku z incydentem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w 10 obwodach graniczących z Rosją oraz Morzem Czarnym i Azowskim.

Ukraina: Na okrętach byli obecni oficerowie SBU

Szef ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa Wasyl Hrycak poinformował we wtorek, że na zajętych przez Rosjan okrętach ukraińskiej marynarki wojennej byli dwaj oficerowie SBU.

Według Hrycaka, obecność oficerów SBU to normalna praktyka, a pracownicy służby bezpieczeństwa od początku konfliktu z Rosją w 2014 roku przebywają - jak się wyraził - ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami.

W wyniku ataku Rosjan na ukraińskie okręty jeden z oficerów kontrwywiadu SBU został ranny.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Ukraiński portal publikuje zdjęcie uszkodzonego przez Rosjan kutra. Ślad po pocisku
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl