Rosjanie pokazują ukraińskich marynarzy przyznających się do winy. "Zastosowano presję"

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej opublikowała fragmenty przesłuchań ukraińskich marynarzy. Mężczyźni przyznali się do naruszenia rosyjskich wód terytorialnych. Według ukraińskich mediów, Rosjanie wymusili zeznania presją "moralną, psychiczną i fizyczną".

W sieci pojawiły się krótkie fragmenty przesłuchań ukraińskich marynarzy, zarejestrowane przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Ukraińcy w wypowiedziach przyznają się do celowego naruszenia wód terytorialnych Rosji.

Przypomnijmy: w niedzielę Rosjanie ostrzelali i zatrzymali na Morzu Azowskim trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej, wzięli do niewoli także 23 ukraińskich marynarzy.

- W drodze do Mariupola przez Cieśninę Kerczeńską dotarliśmy do wód terytorialnych Federacji Rosyjskiej. Służba Graniczna Federacji Rosyjskiej ostrzegła nas, że naruszyliśmy prawo Federacji Rosyjskiej. Nakazywali nam wielokrotnie opuszczenie wód terytorialnych Federacji Rosyjskiej - mówi jeden z mężczyzn na nagraniu.

Kolejny również potwierdza tę wersję. - Rosyjskie statki skontaktowały się z nami, nakazały zatrzymać się i zawrócić - przekonuje. Trzeci z mężczyzn stwierdza, że działania ukraińskiej załogi były "prowokacyjne".

Ukraińskie media twierdzą, że zeznania najpewniej zostały wymuszone.

Tak jak można się było tego spodziewać, rosyjskie FSB po moralnej, psychologicznej i najprawdopodobniej fizycznej presji wywieranej na ukraińskich żołnierzach opublikowało nagranie ich "przesłuchania"

- komentuje ukraiński portal Mil.in.ua, zajmujący się tematyką militarną.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Rosjanie pokazują ukraińskich marynarzy przyznających się do winy. "Zastosowano presję"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl