Przed szczytem ws. brexitu May napisała list do Brytyjczyków. Apeluje o wsparcie porozumienia

W sobotę, w przeddzień szczytu ws. zaakceptowania umowy brexitowej, brytyjska premier Theresa May skierowała list do Brytyjczyków. Prosi w nim o wsparcie porozumienia w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Dziś premier Wielkiej Brytanii spotka się z 27 przywódcami UE w Brukseli, gdzie ma podpisać traktat kończący obecność Brytanii we wspólnocie po ponad 40 latach.

"Będzie to umowa, która leży w interesie narodowym. Działa dla naszego kraju i naszych ludzi" - napisała w liście brytyjska premier. Theresa May wezwała również Brytyjczyków do rozpoczęcia "nowej ery politycznej jedności" i odłożenia na bok walk wywołanych przez Brexit.

"Chcę, aby była to chwila odnowy i pojednania dla całego naszego kraju. Musimy na dobre odłożyć na bok etykiety popierających Brexit i przeciwnych Brexitowi" - napisała polityk.

Brytyjczycy mają opuścić Unię Europejską 29 maja 2019 roku. Do umowy dołączona jest deklaracja polityczna, zapowiadająca przyszłe, unijno-brytyjskie relacje handlowe.

Więcej o: