Sześciometrowe fale uszkodziły blok na Teneryfie. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie borykały się w ostatnich dniach z trudnymi warunkami pogodowymi. Fale u wybrzeży sięgały nawet sześciu metrów. Na Teneryfie zniszczyły blok mieszkalny.

Silna burza morska uderzyła w wybrzeże Teneryfy w sobotę. Według lokalnych mediów fale sięgały nawet sześciu metrów i doprowadziły do poważnych szkód - uszkodziły m.in. apartamentowiec w kurorcie Mesa del Mar, z którego trzeba było ewakuować mieszkańców.

Teneryfa. Ogromna fala uszkodziła blok

Łącznie z powodu sztormu ewakuowano kilkadziesiąt osób. W związku z burzą wiele plaż, dróg i basenów w pobliżu Mesa del Mar zostało zamkniętych. Na facebookowym profilu Severe Weather Europe opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak ogromna fala uderza w budynek i zrywa balustrady aż do wysokości trzeciego piętra (aby odtworzyć nagranie z Facebooka, kliknij w pole poniżej).

Powodzie w Hiszpanii

Napięta sytuacja trwała do poniedziałku, ale nie tylko na Wyspach Kanaryjskich było poważnie. W południowo-wschodniej Hiszpanii ulewny deszcz spowodował powodzie. Udostępnione przez portal Severe Weather Europe nagrania pokazuje ulice w Murcji zalane wodą (razem z samochodami).

Więcej o: