Korea Północna nadal posiada co najmniej 13 baz nuklearnych. Raport Amerykanów

Amerykańskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) poinformowało o tym, że na terenie Korei Północnej istnieje co najmniej 13 baz nuklearnych.

W poniedziałek 12 listopada Amerykańskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych opublikowało raport, z którego wynika że w Korei Północnej jest co najmniej 13 baz nuklearnych, które wciąż funkcjonują. O odkryciach CSIS na łamach gazety "The Washington Post" opowiedział dyrektor programu Parallel Cell Victor Cha. Raport CSIS powstał na podstawie odkryć wywiadowczych z kilku różnych państw, zdjęć satelitarnych, a także zeznań koreańskich dezerterów.

CSIS informuje: istnieje 13 baz nuklearnych na terenie Korei Północnej

Z raportu CSIS wynika, że w Korei Północnej jest minimum 13 baz nuklearnych, a może być ich nawet 20. Ich prace wciąż nie zostały wstrzymane. Jedna z baz znajduje się niespełna 150 kilometrów od Seulu, stolicy Korei Południowej. Baza ta znajduje się w górzystym, trudno dostępnym terenie i jest strzeżona prze Koreańską Armię Ludową. Z raportu CSIS wynika, że spełnia ona przede wszystkim rolę magazynu i nie jest wyrzutnią pocisków balistycznych.

Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego. Umowa pomiędzy USA i Koreą

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oraz przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zobowiązali się do pracy na rzecz denuklearyzacji podczas czerwcowego szczytu w Singapurze. W czasie spotkania przywódcy obu państw podpisali porozumienie, w którym prezydent USA Donald Trump zobowiązał się do zapewnienia gwarancji bezpieczeństwa Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, a Kim Dzong Un potwierdził swoje zaangażowanie w całkowitą denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Więcej o: