Dwóch Polaków pobiło i zgwałciło niemieckiego muzyka, bo miał zaproponować im seks. Jest wyrok

Jim Reeves Nyasani, lider niemieckiego zespołu Squeezer, został dotkliwie pobity, a następnie w bestialski sposób zgwałcony przez dwóch Polaków. We wtorek zapadł wyrok skazujący mężczyzn na 13 i 14 lat więzienia.

Do zbrodni doszło w lutym 2016 roku w jednym z hosteli w Berlinie, gdzie nocowała cała trójka. Niemiecki muzyk, lider popularnego w latach 90. zespołu Squeezer, nie przeżył.

Polacy pobili i zgwałcili niemieckiego muzyka

Z ustaleń śledztwa wynika, że dwóch Polaków trafiło do jednego 6-osobowego pokoju hostelowego z niemieckim muzykiem, Jimem Reevesem Nyasanim. Niemiec miał w pewnym momencie zaproponować Polakom seks. Propozycja nie spodobała się mężczyznom. Dotkliwie pobili Nyasaniego, a gdy był nieprzytomny, zgwałcili go nogą od krzesła. Obaj mieli być pod wpływem alkoholu.

Po wszystkim mężczyźni po prostu poszli spać. Nie udzielili poszkodowanemu pomocy. 

Jak informuje niemiecki dziennik "Süddeutsche Zeitung", ciało muzyka znaleźli pracownicy hostelu na drugi dzień rano. Niemiecki muzyk nie przeżył ataku. Koroner stwierdził, że mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych i krwotoku wewnętrznego. 

13 i 14 lat więzienia dla Polaków, którzy zamordowali Niemca

Gdy ciało Nyasaniego zostało znaleziono, sprawców nie było już w hostelu. Policja szybko wpadła jednak na ich trop. 

Młodszy z nich, 23-letni mężczyzna został zatrzymany niecałe trzy tygodnie po dokonaniu zbrodni. Drugi, starszy ze sprawców, ukrywał się w Barcelonie. Udało się go zatrzymać dopiero po roku, w lutym 2017 roku. 

Sprawą zajął się niemiecki sąd ponad rok temu. Polakom zarzucano zabójstwo, wykorzystanie osoby niezdolnej do stawiania oporu oraz brutalne znęcanie się nad ofiarą z nienawiści do homoseksualistów.

Młodszy z mężczyzn od razu przyznał się do zbrodni, starszy twierdził, że jest niewinny.

Obaj zostali skazani - jeden na 13, drugi na 14 lat więzienia. Starszy ze skazanych będzie część wyroku odbywał w oddziale dla osób uzależnionych, ponieważ ma problem z nadużywaniem alkoholu. 

Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Dwóch Polaków pobiło i zgwałciło niemieckiego muzyka, bo miał zaproponować im seks. Jest wyrok
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl