Katastrofa samolotu w Indonezji. Grupa poszukiwawcza znalazła coś, co może być częścią kadłuba

Indonezyjska ekipa poszukiwawczo-ratownicza odnalazła przedmiot, który może być częścią kadłuba samolotu Boeing 737 MAX, który w poniedziałek 29 października zniknął z radarów i wpadł do morza.

Indonezyjski generał Hadi Tjahjanto poinformował w rozmowie z lokalną telewizją, że ekipa poszukiwawczo-ratunkowa odnalazła coś, co prawdopodobnie jest częścią kadłuba samolotu Boeing 737 MAX indonezyjskich linii Lion Air. Maszyna ta w poniedziałek wpadła do morza na kilka minut po stracie z Dżakarty, wraz z 189 pasażerami na pokładzie.

Odnaleziono kadłub indonezyjskiego samolotu? Obiekt ma 22 metry długości

Jak informuje portal time.com, oficer marynarki wojennej Haris Djoko Nugroho powiedział, że zespół szukający usłyszał sygnał ping na głębokości 35 metrów we wtorek wieczorem, a nurkowie zostali sprawdzeni na miejsce w środę rano. Grupa poszukiwawczo-ratownicza znalazła podwodny obiekt o długości 22 metrów pod wodą w rejonie, w którym samolot miał się rozbić. - Mam nadzieję, że obiekt jest częścią samolotu, którego szukamy - powiedział Hadi Tjahjanto. Na miejscu zdarzenia pracują statki marynarki wojennej wyposażone m.in. w zdalnie sterowany pojazd oraz echosondy.

Więcej o: