Polacy porwani przez piratów u wybrzeży Nigerii. MSZ w kontakcie z armatorem

Piraci uprowadzili ze statku u wybrzeży Nigerii co najmniej 8 Polaków - podaje RMF FM. Wśród uprowadzonych mają być też Filipińczycy. MSZ w odpowiedzi przesłanej Gazeta.pl podaje, że informację o Polakach stara się zweryfikować u armatora.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że piraci weszli na pokład statku, na którym znajdowali się m.in. Polacy, i uprowadzili część załogi. 

Nigeria. Polacy wśród porwanej załogi statku

Statek Pomerania Sky pod niemiecką banderą był w chwili porwania ponad 60 mil od wybrzeża Nigerii. Oprócz 8 Polaków, wśród uprowadzonych są też dwaj Filipińczycy i Ukrainiec. - Władze firmy zostały poinformowane natychmiast po ataku. Naszym priorytetem jest doprowadzenie do jak najszybszego uwolnienia jedenastu członków załogi, którzy zostali porwani. Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane - powiedział RMF FM armator statku

Szczegóły dotyczące stanu porwanych nie są jeszcze znane. Tymczasem MSZ poinformowało nas, że nie ma potwierdzonych informacji, jakoby wśród porwanych byli Polacy.

MSZ: Nawiązaliśmy kontakt z armatorem

Resort to potwierdza u armatora. "Informujemy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky. W celu weryfikacji czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy MSZ nawiązało kontakt z armatorem. Niemniej, ze względu na charakter sprawy, resort nie będzie w tej chwili udzielał dalszych informacji" - czytamy w odpowiedzi przesłanej Gazeta.pl.

Więcej o: