Katastrofa samolotu Lion Air. Boeing 737 runął do morza. Na pokładzie było 189 osób

189 osób było na pokładzie samolotu Lion Air, który rozbił się niedługo po starcie z indonezyjskiej stolicy, Dżakarty - poinformowało tamtejsze ministerstwo transportu. Boeing 737 runął do morza. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa cały czas trwa.

Boeing 737 leciał do Pangkal Pinang. Wieża kontrolna straciła kontakt z pilotami po 13 minutach rejsu, po starcie z międzynarodowego lotniska w Dżakarcie. Tuż przed zniknięciem z radarów piloci zgłosili potrzebę powrotu do portu lotniczego. Samolot spadł do morza i zanurzył się na głębokość ok. 30-40 metrów. 

Indonezja. Katastrofa samolotu pasażerskiego linii Lion Air

Na pokładzie było 181 pasażerów i ośmioro członków załogi: dwóch pilotów i personel pokładowy. Wśród pasażerów była trójka dzieci.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Indonezyjska agencja ds. katastrof opublikowała zdjęcia zniszczonego smartfona, książek, toreb i części kadłuba samolotu, które zostały zebrane przez jednostki poszukiwawcze i ratownicze. Zastępca naczelnika Agencji ds. Poszukiwawczo-Ratunkowych Budi Wiryanto powiedział, że około 300 osób, w tym żołnierze, policja i miejscowi rybacy, bierze udział w poszukiwaniach.

Indonezja - katastrofa Boeinga 737. "Czekamy na cud"

Ok. godziny ósmej naszego czasu agencja AP poinformowała, że nie znaleziono jeszcze żadnego z pasażerów. - Czekamy na cud od Boga - powiedział Wiryanto zapytany, czy są szanse, że ktoś przeżył katastrofę.

W siedzibie głównej agencji przebywają obecnie bliscy pasażerów. Jedną z osób, które czekają na informacje o swoich bliskich jest Feni. Na pokładzie znajdowała się jej siostra, która miała niedługo wyjść za mąż. - Jesteśmy tutaj, aby znaleźć wszelkie informacje na temat mojej młodszej siostry, jej narzeczonego, jej teściowej i ich przyjaciela - powiedziała dziennikarzom. - Nikt nie dostarczył nam żadnych informacji, których potrzebujemy. Jesteśmy zdezorientowani. Mamy nadzieję, że nasza rodzina nadal żyje - dodała.

Linie Lion Air poinformowały, że samolot miał usterkę techniczną podczas poprzedniego lotu, została ona jednak naprawiona, zgodnie z procedurami. Lion Air Group zapewnia, że maszyna była sprawna; miała być wykorzystywana przez te linie lotnicze od sierpnia.

Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Więcej o: