Paczki z materiałami wybuchowymi w USA. Policja aresztowała podejrzanego

Policja aresztowała mężczyznę, który może mieć związek z podejrzanymi paczkami, wysyłanymi w ostatnich dniach do wielu znaczących osób w Stanach Zjednoczonych.

Służby federalne aresztowały mężczyznę, związanego z wysłanymi dwunastoma paczkami z materiałami wybuchowymi, które trafiły w ostatnich dniach do członków Partii Demokratycznej i jej zwolenników. Podejrzany nazywa się Cesar Sayoc, ma 56 lat i ma za sobą kryminalną przeszłość. Został zatrzymany na Florydzie w mieście Plantation, ma jednak związki z Nowym Jorkiem. Został ujęty na podstawie dowodów DNA.

CNN opublikowało zdjęcie podejrzanego.

Informację o ujęcia podejrzanego potwierdziła Sarah Isgur Flores z Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych na Twitterze.

Pomimo, że podejrzany został zatrzymany, ciągle pojawiają się nowe podejrzane przesyłki. Jak podało CNN, kolejną otrzymała Kamala Harris, senator Partii Demokratycznej. Władze prowadzą w tej sprawie dochodzenie.

Dziś rano paczki trafiły do senatora ze stanu New Jersey Cory'ego Bookera i byłego dyrektora Wywiadu Narodowego Jamesa Clappera.

Paczki z materiałami wybuchowymi trafiały do ważnych osób w kraju

Przesyłki zawierające materiały wybuchowe w ciągu ostatnich kilku dni trafiły m.in. do byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena, wspierającego Demokratów i krytykującego Donalda Trumpa aktora Roberta De Niro, byłej sekretarz stanu Hillary Clinton, byłego prezydenta USA Baracka Obamy, reprezentantki Demokratów w Kongresie Maxine Waters czy miliardera George'a Sorosa. W środę z tego samego powodu ewakuowano nowojorską siedzibę CNN.

Prezydent Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że jeszcze dziś odniesie się do sprawy.

Więcej o: