Policja przejęła podejrzaną paczkę w Nowym Jorku. Była zaadresowana do Roberta de Niro

Kolejna podejrzana przesyłka została znaleziona w Nowym Jorku. Tym razem pakunek znajdował się w restauracji należącej do aktora Roberta de Niro.

Amerykańska policja znalazła kolejną podejrzaną przesyłkę. Natrafiono na nią w Nowym Jorku, w budynku, w którym znajduje się restauracja należąca do aktora, reżysera i producenta Roberta de Niro. Jak donosi agencja AP, powołując się na swoje ustalenia, pakunek był zaadresowany właśnie do de Niro. Policja już przejęła paczkę.

Przesyłka była podobna do tych, które zawierały bomby domowej produkcji i były przesyłane w ostatnich dniach do polityków Partii Demokratycznej.

Wcześniej, amerykańskie służby przechwyciły kolejne pakunki z materiałami wybuchowymi. FBI poinformowała, że ostatnie ze zlokalizowanych przesyłek miały trafić do Maxine Waters - demokratycznej kongreswoman z Kalifornii.

Jest ona zagorzałą krytyczką administracji prezydenta Donalda Trumpa. Przejęte paczki zostały wysłane na adresy jej biur w Waszyngtonie i Los Angeles.

"Urządzenia wybuchowe" w paczkach do Clintonów i Obamy

Federalne Biuro Śledcze potwierdziło, że dwie ostatnie przesyłki, były podobne do pięciu przechwyconych wcześniej. Wewnątrz miały się znajdować niewielkie bomby rurowe domowej produkcji.

W poprzednich przypadkach paczki miały trafić do Baracka Obamy, Billa i Hillary Clintonów, siedziby telewizji CNN w Nowym Jorku oraz wspierającego demokratów miliardera George’a Sorosa, a także parlamentarzystki z Florydy Debbie Wasserman Schultz.

Prezydent Donald Trump ostro potępił działania nieznanych sprawców. Zapowiedział, że zrobi wszystko, aby zostali odnalezieni i ukarani.