W Australii odbywał się festiwal. Nagle samolot wleciał między wieżowce [WIDEO]

W zeszłym tygodniu w Australii odbył się festiwal Riverfire. Jego częścią był pokaz lotniczy. W pewnym momencie wielki Boeing C-17 wleciał między budynki.

Riverfire to festiwal, który co roku odbywa się w miejscowości Brisbane w Australii. To uhonorowanie trzytygodniowego wydarzenia artystyczno-kulturalnego. 

Australia. Samolot wleciał między budynki

W tym roku elementem Riverfire był pokaz lotniczy wojskowych sił powietrznych Australii. Widzowie, którzy go oglądali, byli przerażeni, gdy zobaczyli, że ogromny Boeing C-17 wlatuje między budynki i mija je w bardzo bliskiej odległości.

Nagrania z wyczynem australijskich sił powietrznych szybko obiegło internet.

Przelot nie był wypadkiem - to była zaplanowana przez lotników akrobacja. Pomimo że wyglądała spektakularnie, wielu Australijczyków nazwało ją "głupią i niebezpieczną".

 
 

"Wystarczył maleńki błąd i wszystkie te budynki by runęły, a z ludzi zostały by spalone tosty" - komentuje jedna z osób, która zobaczyła nagranie. 

Inni są trochę bardziej wyrozumiali i doceniają umiejętności pilotów. "Wygląda to naprawdę świetnie, ale to mogło się skończyć bardzo, bardzo, BARDZO źle" - pisze inna osoba. 

 

Jak Australia rozwiązała problem masowych strzelanin?

Więcej o: