Meksykańska policja zatrzymała parę z wózkiem. W środku były ludzkie szczątki

Meksykańska policja aresztowała małżeństwo, które jest oskarżone o zabicie od 10 do 20 kobiet. Juan Carlos N. i Patricia N. zostali aresztowani po tym, jak zatrzymano ich z wózkiem, w którym były części ciała ofiary.

Juan Carlos N. i Patricia N. zostali zatrzymani w czwartek po tym, jak wyszli z domu w Ecatepec, ubogiej dzielnicy na przedmieściach miasta Meksyk. Małżeństwo było pod obserwacją policji od jakiegoś czasu w związku z morderstwem trzech kobiet i zaginięciem niemowlęcia, dziecka jednej z nich. 

Policjanci zobaczyli małżeństwo z wózkiem dziecięcym i liczyli, że znajduje się w nim zaginiona dwumiesięczna dziewczynka. Jednak podczas zatrzymania odkryli, że są w nim schowane części ciała jednej z ofiar - opisuje "The Independent". Okazało się, że dziewczynka żyje. Oskarżeni sprzedali ją za równowartość 3 tys. zł. Dziecko udało się odnaleźć i przekazać pod opiekę babci. 

Policja znalazła inne szczątki w miejscu, gdzie małżeństwo planowało ukryć ciało. Kolejne zwłoki odnaleziono w innych miejscach Ecatepec. Początkowo parę aresztowano pod zarzutem 10 zabójstw, jednak później Juan Carlos N. miał stwierdzić, że zabił nawet 20 kobiet. Jego żona miała pomagać zwabiać kobiety do domu oraz ukrywać ciała. 

Badania wykazały u obojga schorzenia psychiczne. Mężczyzna ma cierpieć na zaburzenia osobowości i psychozę, zaś o kobiety stwierdzono niepełnosprawność intelektualną i urojenia - opisuje "El Universal"

Media opisują drastyczne szczegóły sprawy. Części ciała ofiar odnaleziono w 20 plastikowych wiadrach zasypanych cementem. Więcej szczątku znaleziono w zamrażarce. Mężczyzna miał przyznać się do zgwałcenia niektórych ofiar przed ich zabiciem. Później miał sprzedawać ich mienie oraz fragmenty ciał. Małżeństwo żyło z trójką dzieci, w tym kilkumiesięcznym niemowlęciem. 

Ogromna skala przemocy w Meksyku 

Meksyk zmaga się z przemocą i brutalnymi morderstwami na wielką skalę. W dużej mierze jest to związane z działaniem gangów i karteli narkotykowych. Dotyka to też np. polityków, którzy zapowiadają walkę z przestępcami. W kampanii przed tegorocznymi wyborami zginęło 132 polityków. W maju tego roku padł nowy rekord liczby zabójstw. W ciągu miesiąca zamordowano 2530 osób, co daje 93 morderstwa dziennie. 

Wielkim problemem jest przemoc wobec kobiet. Należy do państw z największym stopniem zabójstw kobiet. 44 proc. kobiet w swoim życiu pada ofiarą molestowania. 66 proc. - czyli prawie 31 milionów - kobiet powyżej 15 roku życia doświadczyło przemocy. U 44 proc. sprawcą był obecny lub były partner. Szczególnie niebezpiecznie jest w okolicy miasta Juárez przy granicy z USA, gdzie od początku lat 90. zamordowano setki kobiet. 

W tym roku w Meksyku zamordowany został polski rowerzysta. Jego ciało zostało brutalnie okaleczone i odnaleziono je dopiero po jakimś czasie. 

Więcej o: