Napad i brutalne morderstwo w Bawarii. Czwórka Polaków usłyszała wyrok

W monachijskim sądzie czterech Polaków usłyszało wyrok skazujący za napad i morderstwo. Mężczyźni i kobieta chcieli obrabować wdowę z miejscowości Hoefen.

Trzech Polaków zostało skazanych na dożywocie, z kolei Polkę skazano na karę ośmiu lat więzienia.

Brutalne morderstwo w Bawarii. Polacy skazani na dożywocie

50-letnia obywatelka Polski wraz ze swoim bratem, synem i znajomym wymyśliła plan napaści na wdowę, u której kiedyś pracowała. Polka znała status majątkowy Niemki oraz dom i okolicę w której mieszka, ponieważ była u niej zatrudniona jako opiekunka. Po tym, jak czwórka Polaków opracowała plan kradzieży, trzech mężczyzn przystąpiło do jego realizacji.

Zamordowali dwoje ludzi, ukradli złoto i 60 tysięcy euro

Do zdarzenia doszło w lutym 2017 roku w miejscowości Hoefen, w Bawarii. Trzej Polacy włamali się do domu wdowy w środku nocy. W momencie zdarzenia przebywali tam znajomi ofiary - 76-letnia kobieta i 81-letni mężczyzna, których Polacy brutalnie zamordowali. Wdowa przeżyła atak, jednak doznała ciężkich obrażeń. Mężczyznom udało się okraść jej sejf - wyjęli z niego złoto oraz 60 tysięcy euro.

Sąd w Monachium skazał trzech Polaków na dożywocie, wskazując na szczególną brutalność skazanych. Polka, która brała udział w planowaniu napadu została skazana na osiem lat pozbawienia wolności.

Więcej o: