Emily Ratajkowski i Amy Schumer protestowały przeciwko sędziemu. Aresztowała je policja

Policja w Waszyngtonie aresztowała ponad 300 osób, które protestowały przeciwko kandydatowi do Sądu Najwyższego, Brettowi Kavanaughowi. Mężczyzna oskarżany jest o molestowanie. Wśród aresztowanych są m.in. Amy Schumer i Emily Ratajkowski.

Masowe protesty w amerykańskim Senacie miały miejsce w czwartek. Setki osób demonstrowały przeciwko nominacji do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha. Jest on oskarżany o to, że w przeszłości próbował zgwałcić Christine Blasey Ford.

Emily Ratajkowski i Amy Schumer aresztowane

Podczas protestu policja aresztowała 302 osoby. Wśród nich modelkę Emily Ratajkowski oraz aktorkę komediową Amy Schumer. Ratajkowski poinformowała o aresztowaniu na Twitterze, z kolei Schumer powiedziała o tym dziennikarzowi CNN.

Nagranie z zatrzymania Ratajkowski trafił do mediów społecznościowych. Jeden z użytkowników Twittera zwraca uwagę na fakt, że aresztowanie nie miało agresywnego przebiegu. 

Kandydat Brett Kavanaugh

Protestujący zebrali się w atrium Senatu po tym, jak policja odgrodziła front budynku. Demonstrujący wyrazili sprzeciw w związku z nominacją Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego. Sprawę molestowania opowiedziała przed komisją senacką Christine Blasey Ford. Kobieta oskarżyła Bretta Kavanaugh, kandydata do Sądu Najwyższego o próbę gwałtu. Pomimo tych zarzutów senacka komisja poparła jego kandydaturę. Przed głosowaniem przez cały Senat przeprowadzane jest jednak dochodzenie FBI.

Do sprawy Ford odniósł się Donald Trump. Prezydent USA, choć na początku zaznaczał, że szanuje Ford, podczas niedawnego wiecu w Missisipi drwił z niej. Z kolei senatorów przeciwnych nominacji Kavanaugh nazwał "złymi ludźmi", którzy chcą zniszczyć sędziego.

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o: