Szarża luksusowymi autami z Polski. Ferrari się nie zmieściło, porsche wpadło "na czołówkę"

Słowacka policja opublikowała film z tragicznego wypadku luksusowych samochodów z Polski, do którego doszło w niedzielę. Wyprzedzanie "na czołówkę" skończyło się tragedią.

Słowacka policja poinformowała o wypadku, do którego doszło w niedzielę w okolicy miasta Dolny Kubin na północy Słowacji. Funkcjonariusze ku przestrodze opublikowali film, który mrozi krew w żyłach. Możecie go zobaczyć powyżej.

Słowacja: wypadek luksusowych samochodów z Polski

Na nagraniu widać, trzy luksusowe samochody - według informacji policjantów i lokalnych mediów - z Polski. Jeden za drugim pędzą lewym pasem, wykonując manewr wyprzedzania. Pierwszy samochód, czarny mercedes, zdążył zjechać na prawy pas. Jadące za nim żółte ferrari próbowało się zmieścić, jednak w pewnym momencie kierowca uznał, że nie da rady dokończyć manewru i zaczął hamować. Wtedy w tył samochodu wjechało pędzące za nim czarne porsche, które następnie uderzyło czołowo w jadącą z naprzeciwka skodę.

57-letni Słowak, kierowca skody, który jechał razem z rodziną, zmarł na miejscu. Stan pozostałych osób, które brały udział w wypadku, na razie nie jest znany.

Kierowca porsche został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zapowiedzieli "bezkompromisowe działanie" wobec sprawców wypadku.

Więcej o: