Wielka obława. Most nad Sundem ponownie otwarty. Szwedzka i duńska policja ścigają porywacza

Most łączący Danię ze Szwecją został zamknięty. Ruch został całkowicie wstrzymany w stronę Szwecji. Jak podają media, zamknięcie mostu związane jest ze ściganiem przez policję groźnego przestępcy.

Most nad Sundem, łączący duńską Kopenhagę ze szwedzkim Malmö, został zamknięty. Niedostępna dla kierowców jest jezdnia w kierunku Szwecji. Wstrzymano też ruch promów. Według duńskich mediów, powodem zamknięcia mostu jest szeroko zakrojona akcja policyjna. Policja nie informuje o jej przebiegu. Media w Danii podają nieoficjalnie, że służby ścigają groźnego przestępcę.

Policja w Danii ściga groźnego przestępcę

Jak podaje szwedzki dziennik "Aftonbladet", policja ściga porywacza. 

Po godzinie 15 policja poinformowała, że most został otwarty. Szeroko zakrojona akcja służb jednak nadal trwa. Jak podaje policja w Kopenhadze, poszukiwane jest czarne Volvo V90 o numerze rejestracyjnym ZBP 546, w pojeździe są trzy osoby.

Most nad Sundem

Most nad Sundem to most drogowo-kolejowy o długości blisko 8 kilometrów, najdłuższy na świecie most łączący dwa państwa. Otwarto go w 2000 roku. Mostem biegną dwie dwupasowe jezdnie i dwa tory kolejowe. Zamknięto również most nad Wielkim Bełtem, łączący wyspy Zelandia i Fionia.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o: