Polski wątek w sprawie morderstwa Jana Kuciaka. Zatrzymany policjant szkolił się we Wrocławiu

Jeden z zatrzymanych ws. morderstwa słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusnirovej kilka lat temu szkolił się w Polsce - podaje RMF FM. Mężczyzna miał odbyć szkolenie dotyczące ochrony osobistej.

Trwa wyjaśnianie okoliczności morderstwa słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusnirovej, do którego doszło 21 lutego w miejscowości Velka Maca koło Bratysławy.

W czwartek słowacka policja poinformowała, że na Słowacji zatrzymano osiem osób podejrzanych o udział w zabójstwie. Według telewizji Markiza, specjalna jednostka policji przeprowadziła akcję w miejscowości Kolarovo na południu Słowacji. Wśród zatrzymanych ma być były policjant.

Jak informuje RMF FM, zatrzymany w sprawie zabójstwa słowacki policjant Tomas Sz. w 2014 roku odbył szkolenie z ochrony w jednej z wrocławskich firm. Zakres szkolenia obejmował m.in. ochronę VIP-ów, prowadzenie samochodu i pierwszą pomoc.

Morderstwo Jana Kuciaka i Martiny Kusnirovej

Słowacka minister spraw wewnętrznych Denisa Sakova oświadczyła w czwartek, że śledztwo posunęło się naprzód i wyraziła nadzieję, że zostanie ustalony motyw i zleceniodawcy zabójstwa. Dodała, że do tej pory przesłuchano około 200 świadków.

Premier Słowacji Peter Pellegrini napisał w mediach społecznościowych, że wyjaśnienie sprawy zabójstwa Jana Kuciaka jest jednym z priorytetów rządu.

Więcej o: