Zatrzymano podejrzanych ws. zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka. "Wśród nich policjant"

Na Słowacji zatrzymano osoby podejrzane o zabójstwo dziennikarza Jana Kuciaka i jego partnerki. Zbrodnia, dokonana w lutym, spowodowała masowe protesty i ustąpienie premiera Roberta Fico.

Rzecznik słowackiej policji poinformował, że osoby podejrzane o zabójstwo z premedytacją dziennikarza Jana Kuciaka zatrzymano w czwartek rano. Według telewizji Markiza, specjalna jednostka policji przeprowadziła akcję w miejscowości Kolarovo na południu Słowacji. Wśród zatrzymanych ma być były policjant. 

Słowacka minister spraw wewnętrznych Denisa Sakova oświadczyła, że śledztwo ws. zabjóstwa Jana Kuciaka posunęło się naprzód i wyraziła nadzieję, że zostanie ustalony motyw i zleceniodawcy zabójstwa. Dodała, że do tej pory przesłuchano około 200 świadków.

Premier Słowacji Peter Pellegrini napisał w mediach społecznościowych, że wyjaśnienie sprawy zabójstwa Jana Kuciaka jest jednym z priorytetów rządu.

Zamordowany Jan Kuciak był dziennikarzem śledczym, badającym między innymi powiązania przedstawicieli władzy z włoską mafią.