Tanzania. Katastrofa promu. Co najmniej 136 ofiar. Trwa akcja poszukiwawcza

Rośnie liczba ofiar, po tym jak na wodach Jeziora Wiktorii w Tanzanii wywrócił się prom. Na pokładzie znajdowało się od 200 do 400 osób, na razie udało uratować się 37.

Rząd Tanzanii potwierdził śmierć 136 osób w katastrofie promu na wodach Jeziora Wiktorii w Afryce. Na pokładzie znajdowało się prawdopodobnie od dwustu do czterystu pasażerów. Uratowano 37 osób.

Wypadek promu w Tanzanii. Poszukiwania trwają

Przyczyna tragedii, do której doszło w czwartek w pobliżu Ukerewe, największej wyspy na jeziorze, wciąż nie jest znana. Akcja poszukiwawcza jest kontynuowana po nocnej przerwie.

Według lokalnych mediów, które cytuje BBC, prom przystosowany był do przewozu 100 osób, ale służby podają, że w chwili katastrofy na jego pokładzie mogło znajdować się ponad 400 pasażerów.

Katastrofa promu w Tanzanii. Przewoził wielu pasażerów

Prom przewoził ludzi na ruchliwej trasie blisko drugiego największego miasta w Tanzanii - Mwanzy. W dniu tragedii było tam szczególnie dużo ludzi z powodu dnia targowego w Bugororze na wyspie Ukerewe.

Prom przewoził także cement i kukurydzę, kiedy przewrócił się ok. 50 metrów od brzegu. Podejrzewa się, że wielu pasażerów nie potrafiło pływać.

Katastrofa promu w Tanzanii - kolejny raz

To nie pierwsze tego rodzaju wydarzenie, które dotknęło Tanzanię. W 1996 roku w katastrofie promu na Jeziorze Wiktorii zginęło prawie 500 osób. Sześć lat temu u wybrzeży Tanzanii na Oceanie Indyjskim w podobnych okolicznościach życie straciło 145 osób.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: