Nie żyje prezydent Wietnamu Tran Dai Quang. Miał 61 lat. Do końca pełnił swoje obowiązki

W piątek po ciężkiej chorobie zmarł prezydent Wietnamu Tran Dai Quang. Jak podał rząd, polityk zmarł mimo "największych wysiłków w celu wyleczenia podejmowanych przez wietnamskich i zagranicznych profesorów i doktorów".

Wietnamski prezydent Tran Dai Quang zmarł w wieku 61 lat - poinformowały wietnamskie media państwowe. Urzędujący prezydent zmarł w piątek o godzinie 10.05 czasu miejscowego (5.05 w Polsce) w szpitalu wojskowym po ciężkiej chorobie.

Według oświadczenia cytowanego przez AP, Quang zmarł mimo "największych wysiłków w celu wyleczenia podejmowanych przez wietnamskich i zagranicznych profesorów i doktorów oraz opieki przywódców Partii i Kraju".

W środę prezydent po raz ostatni wystąpił publicznie. Do końca pełnił swoje obowiązki.

Kim był prezydent Wietnamu Tran Dai Quang

Wietnamski prezydent był drugą osobą w kraju po przywódcy komunistycznej partii, sekretarzu generalnym Nguyen Phu Trongu. Urodzony w północnej prowincji Ninh Binh, karierę zaczął w ministerstwie bezpieczeństwa publicznego, w 2011 r. został ministrem.

W 2016 r. Zgromadzenie Narodowe (zdominowane przez komunistów) wybrało go na prezydenta kraju. Zgromadzenie Narodowe zbierze się w przyszłym miesiącu, by wybrać nową głowę państwa.

Więcej o: