Donald Trump wpisa si do polskiej ksigi pamitkowej. Wystarczyo mu osiem sw

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowaa zdjcia wpisu w ksidze pamitkowej, jakiego dokona prezydent Stanw Zjednoczonych Donald Trump. Chocia wpis mia dotyczy 100. rocznicy odzyskania przez Polsk niepodlegoci, amerykaski przywdca si do tego nie odnis.

Prezydent Donald Trump podczas wtorkowej wizyty polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu zamieścił wpis w księdze pamiątkowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zdjęcie wpisu zamieściła na Twitterze Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy. Amerykański prezydent nie odniósł się w ogóle do rocznicy.

"Panie prezydencie, to wspaniale być z panem!" - napisał Trump w księdze.Sposób, w jaki prezydent Stanów Zjednoczonych dokonuje wpisów pamiątkowych, od początku zwraca uwagę publicystów i komentatorów. W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, co Trump umieścił w poświęconym ofiarom Holokaustu instytucie Jad Waszem.

"To ogromny zaszczyt być tutaj ze wszystkimi moimi przyjaciółmi - niesamowite, nigdy tego nie zapomnę!" - napisał krótko polityk.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ