Dni NATO 2018 w Ostrawie. Tak wyglądały największe pokazy sprzętu wojskowego w Europie

W ostatni weekend w czeskiej Ostrawie odbyły się Dni NATO - największe tego typu pokazy w Europie, jak chwalą się organizatorzy. Można było obejrzeć czołgi, śmigłowce czy pokaz uwalniania zakładników przez oddziały policji.

Dni NATO w Ostrawie odbyły się w ostatni weekend 15-16 września. W trakcie wydarzenia można było obejrzeć wojskowy sprzęt Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego - w tym m.in. samoloty F-16, w które wyposażone jest polska armia.

NATO Days 2018. F-16 i oddziały specjalne

Dni NATO 2018 odbywały się na lotnisku niedaleko czeskiego miasta Ostrawa. Poza myśliwcami, śmigłowcami czy czołgami, przybyli mogli zobaczyć pokazy działań oddziałów specjalnych - w tym pokaz akcji uwalniania zakładników.

Podczas Dni NATO zaprezentowali się też polscy komandosi z Jednostki Wojskowej AGAT. Poza wojskowym sprzętem można było obejrzeć także policyjny i ratowniczy.

Dni NATO w Ostrawie już od 17 lat

Dni NATO w Ostrawie i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej, jak piszą organizatorzy, są "największym pokazem bezpieczeństwa w Europie". Ich motto to "Nasze bezpieczeństwo nie jest oczywiste, a bez bezpieczeństwa nie ma pomyślnego rozwoju".

Organizatorzy dodają, że to najpopularniejsza w Czechach dwudniowa rodzinna impreza. Pierwsze Dni NATO w Ostrawie odbyły się w 2001 r.

Wstęp na pokazy jest wolny.

Dlaczego amerykańskie wojsko wciąż stacjonuje w Niemczech?

Więcej o: