Ujawniono niepublikowane ujęcia z ataków na World Trade Center. Pokazują ogromną skalę zniszczeń

Tuż przed 17. rocznicą ataków na World Trade Center z 11 września 2001 ujawniono niepublikowane dotąd ujęcia. Nagrał je operator telewizji CBS News, Mark LaGanga.

Niepublikowane wcześniej ujęcia, które pokazuje skalę zniszczeń po zamachach z 11 września 2001 na World Trade Center, ukazały się w odświeżonym filmie w serwisie YouTube 31 sierpnia. Do tej pory film wyświetlono ponad 3,7 mln razy.

Na nagraniu widać m.in. upadek jednej z bliźniaczych wież, pracę ekip ratunkowych, wnętrza jednego ze zniszczonych budynków, a także uciekających w popłochu ludzi. Film trwa niecałe pół godziny.

Część ujęć z odświeżonego filmu nigdy wcześniej nie była opublikowana. Nagranie jest też w świetnej jakości, co podkreślają użytkownicy serwisu YouTube w komentarzach pod filmem.

 

Zamachy z 11 września 2001 roku na World Trade Center

11 września 2001 roku doszło do serii ataków terrorystycznych przy udziale uprowadzonych samolotów pasażerskich. Terroryści skierowali je na dwie wieże World Trade Center, a także na budynek Pentagonu. Atak czwartym samolotem nie powiódł się dzięki działaniom podjętym przez pasażerów. Maszyna rozbiła się na polach Pensylwanii, ok. 15 minut drogi od Waszyngtonu.

Zamachów dokonało 19 terrorystów, którzy kupili bilety na cztery loty krajowe w USA.

Łącznie w zamachach zginęło 2996 osób.

Więcej o: