Katastrofa autobusu w Hiszpanii. Pięć osób zginęło, a 16 zostało rannych po uderzeniu w filar

Pięć osób zginęło, a 16 zostało rannych w wypadku autobusu w Aviles w północnej Hiszpanii. Jak podały miejscowe władze, pojazd uderzył czołowo w filar wiaduktu.

Do tragicznego wypadku autokaru w Hiszpanii doszło około godziny 13:40 czasu lokalnego - informuje "El Mundo". Pojazd jechał z Cudillero do Gijon. Władze regionu Asturia, gdzie znajduje się miejscowość Aviles, poinformowały, że wszystkie ofiary to pasażerowie - trzej mężczyźni i dwie kobiety.

Hiszpania: wypadek autokaru w Aviles

Lokalne służby Servicio de Emergencias del Principado de Asturias informują, że w wyniku wypadku rannych zostało 16 osób. Pięcioro pasażerów jest w stanie krytycznym.

Lekarze ostrzegają, że z tego powodu liczba ofiar może wzrosnąć.

Jak informuje "El Mundo", wśród ciężko rannych jest 40-letni kierowca, który jest po kilku amputacjach. Mężczyzna przeszedł niedawno badania lekarskie, zaś autokar wszystkie wymagane testy i kontrole - poinformowała firma transportowa Alsa.

Przyczyny wypadku wciąż nie są znane.  

Wypadek w Aviles to największa katastrofa autobusu od marca 2016 roku, kiedy 13 zagranicznych studentów, w większości z Włoch, zginęło w wypadku w północno-wschodniej Katalonii.

 

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o: