Strzelanina na Florydzie w centrum handlowym. Policja: dwie osoby nie żyją, 11 rannych

W centrum handlowo-restauracyjnym w Jacksonville na Florydzie doszło do strzelaniny. Nie żyją dwie, a nie jak wcześniej podawano, cztery osoby - podaje AP. Rannych jest 11 osób.

Początkowo policja informując o strzelaninie w Jacksonville na Florydzie przekazała, że jest "wiele" osób, które zginęły i zostały ranne, nie podała natomiast żadnych liczb. Ostatecznie podano, że napastnik zabił dwie osoby i ranił dziewięć kolejnych. Dwie inne osoby zostały ranne, gdy uciekał z miejsca strzelaniny.

Policja poinformowała także, nie żyje także napastnik. Ustalono, że był nim 24-letni David Katz z Baltimore.

USA: strzelanina w Jacksonville na Florydzie

"Strzelanina na dużą skalę w Jacksonville Landing, trzymajcie się z daleka od tego obszaru. Ten obszar nie jest bezpieczny w tej chwili" - napisano w komunikacie na Twitterze krótko po zdarzeniu.

Do strzelaniny doszło podczas turnieju gier wideo w jednej z restauracji. Wydarzenie było transmitowane w internecie. Uczestnicy rywalizowali w symulacji futbolu amerykańskiego. Ogień otworzył David Katz, który był jednym z uczestników, który wcześniej odpadł z turnieju. Strzały było słychać w relacji na żywo z imprezy.

W okienku relacji z rozgrywek w pewnej chwili na sylwetkach grających pojawia się czerwony punkt z celownika laserowego broni sprawcy.   

W kompleksie krótko po strzelaninie wciąż było dużo ludzi, którzy schronili się w lokalach i punktach gastronomicznych. Policja prosiła, by zachować spokój.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

 
 

Więcej o: