Problemy Asi Argento z #MeToo. Zaprzeczyła, że spała z 17-latkiem. Wyciekły ich zdjęcia i wiadomości

Aktorka Asia Argento zaprzeczała, że molestowała seksualnie 17-letniego Jimmy'ego Bennetta. Tymczasem TMZ opublikowało ich wspólne zdjęcie w łóżku. Oprócz tego światło dzienne ujrzały jej wiadomości wysyłane do przyjaciela. "Nie wiedziałam, że jest nieletni" - pisała w jednej z nich.

Asia Argento, obecnie 42-latka, była jedną z pierwszych kobiet, która głośno opowiedziała o tym, czego dopuszczał się Harvey Weinstein. Argento opowiedziała, że w 1997 roku, gdy miała 21 lat, Weinstein zgwałcił ją w Cannes. To jej wyznanie, ale też innych kobiet, zapoczątkowało akcję #MeToo.

W rok od całej sprawy pojawiły się informacje, że Asia Argento podpisała umowę z 22-letnim aktorem Jimmym Bennettem, a jej szczegóły ujawnił "New York Times". Włoszka miała zapłacić Bennetowi 380 tys. dolarów, by ten nie składał wobec niej pozwu ws. molestowania. Z dokumentu wynikało, że Bennet uprawiał seks z Argento w 2013 roku, czyli gdy miał 17 lat (w Kalifornii prawo dopuszcza współżycie seksualne od 18 roku życia).

Argento zaprzeczyła takim oskarżeniom, a w wydanym w środę oświadczeniu napisała:

Jestem zszokowana i głęboko zraniona, czytając wiadomości, które są całkowicie nieprawdziwe. Nigdy nie miałam żadnego kontaktu seksualnego z Bennetem.

TMZ publikuje zdjęcie Argento i Benneta i wiadomości aktorki

Tymczasem portal TMZ opublikował wspólne zdjęcie Argento i Benneta z 2013 roku, na którym leżą razem bez ubrań w łóżku. Źródło TMZ podało, że fotografia została zrobiona już po drugim stosunku dwojga.

Co więcej, TMZ upubliczniło wiadomości, jakie Asia Argento wymieniała z jednym z przyjaciół. "Uprawiałam z nim seks i było dziwnie. Nie wiedziałam, że jest nieletni, dopóki nie dostałam listu z żądaniem pieniędzy" - pada w jednej z nich, a w kolejnej stwierdza:

Opinia publiczna nie wie nic, tylko tyle, ile napisał "New York Times", a to jednostronne.