380 tys. dolarów za milczenie. Asia Argento, jedna z twarzy #metoo, oskarżana o molestowanie 17-latka

Asia Argento jako jedna z pierwszych kobiet głośno powiedziała o przestępstwach, jakich przez lata dopuszczał się magnat branży filmowej, Harvey Weinstein. Teraz aktorka sama jest oskarżana o molestowanie 17-latka.

O sprawie jako pierwszy napisał „New York Times”. Tajemnica 42-letniej Argento wyszła na jaw, gdy dziennikarze dotarli do szczegóły umowy, jaką aktorka zawarła z 22-letnim dziś Jimmym Bennettem. Włoszka miała zapłacić aktorowi 380 tys. dolarów w zamian za nieskładanie pozwu ws. molestowania. Pieniądze miały wpłynąć na konto mężczyzny dopiero w październiku zeszłego roku, krótko po tym, gdy Argento publicznie oskarżyła Harveya Weinsteina o gwałt.

 Asia Argento oskarżana o molestowanie 17-latka

Według "New York Timesa", Bennett w październiku 2017 roku wysłał Argento pismo przedprocesowe. W dokumencie napisano, że Bennett uprawiał seks z Argento w hotelu Ritz-Carlton w Marina del Rey (USA) w 2013 roku, czyli gdy miał 17 lat, a Argento 37. Kobieta miała mu dać alkohol, a następnie zmusić do stosunku płciowego. W dokumencie napisano, że było to "traumatyczne przeżycie" dla młodego aktora, które wpłynęło na jego karierę. Do pisma dołączono półnagie zdjęcie Argento i Bennetta.

W Kalifornii obowiązuje prawo, które dopuszcza współżycie seksualne od 18 roku życia.

Sprawę załatwiono polubownie - Argento zapłaciła Bennettowi 380 tys. dolarów, które - jak wynika z dokumentów, do których dotarł "NYT" - nazwano jako "pomoc panu Bennettowi".

Argento i Bennett poznali się w 2004 roku na planie filmu "The heart is deceitful above all things" wyreżyserowanego przez Włoszkę. Argento sama w nim grała - prostytutkę, która wychowuje syna, granego przez kilku aktorów, w tym Jimmy’ego Bennetta.

Szeryf hrabstwa Los Angeles kpt. Darren Harris zapowiedział, że policja zajmie się tą sprawą. Dodał, że planowane jest przesłuchanie 22-latka. Harris powiedział też, że w tamtym czasie na policję nie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Prawnik Jimmy’ego Bennetta w wystosowanym w poniedziałek do agencji AP oświadczeniu przekazał, że jego klient na razie "nie chce komentować opublikowanych dokumentów ani opisywanych zdarzeń". Dodano, że w ciągu najbliższych dni aktor wystosuje specjalne oświadczenie.

Asia Argento była jedną z oskarżycielek Harveya Weinsteina

Asia Argento w październiku ub. r. powiedziała w rozmowie z „New Yorkerem”, że gdy miała 21 lat, Harvey Weinstein zgwałcił ją podczas Festiwali Filmowego w Cannes w 1997 roku. Dodała, że kontynuowała z nim znajomość, bo bała się jego gniewu.

M.in. wyznanie Argento zapoczątkowało akcję #MeToo i rozpoczęło debatę na temat molestowania aktorów i aktorek w branży filmowej.

Winstein został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym wobec trzech kobiet. Wśród nich nie ma Argento.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
380 tys. dolarów za milczenie. Asia Argento, jedna z twarzy #metoo, oskarżana o molestowanie 17-latka
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl