Londyn: Dwie Polki w stanie krytycznym po brutalnej napaści. 27-latek okładał je młotkiem

Brutalna napaść na dwie Polki - matkę i córkę - w Londynie. 27-letni napastnik bił je młotkiem po głowach. W krytycznym stanie trafiły do szpitala.

Do ataku doszło  w dzielnicy New Eltham w Londynie. Jak podaje "The Telegraph", tuż po godzinie 12 policja została wezwana do dwóch kobiet z poważnymi obrażeniami głowy. Poszkodowanymi okazały się 30-letnia Anna G. oraz jej 64-letnia matka, która przyjechała akurat w odwiedziny do córki.

Londyn. Dwie Polki skatowane młotkiem

Mężczyzna, który wezwał pogotowie zeznał, że słyszał przez okno głośne krzyki dochodzące z ulicy, inni świadkowie mówili o plamach krwi na chodniku. Atak na Polki był bardzo brutalny, obie w stanie krytycznym trafiły do szpitala na południu Londynu. 

Jak podaje policja na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli młotek, którym skatowano kobiety.  Wszystko wskazuje na to, że napastnikiem jest 27-letni Joe Xuereb, który mieszka niedaleko Polki. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Brytyjskie media informują, że napastnik jest prawdopodobnie chory psychicznie.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: