Obserwatorzy OBWE: W rejonie Donbasu rebelianci mają rosyjską broń radioelektroniczną

Obserwatorzy OBWE zauważyli w Donbasie systemy rosyjskiej broni radioelektronicznej. Nowoczesny rosyjski sprzęt wojskowy, który służy do zakłócania systemów komunikacji przeciwnika, stacjonował na
terenach kontrolowanych przez wspieranych przez Rosję rebeliantów.

Rosyjska broń radioelektroniczna była zauważona w rejonie miejscowości Czornuchine - 60 kilometrów na południowy zachód od Ługańska - wynika z raportu specjalnej misji monitoringowej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Bezzałogowy samolot OBWE 28 lipca zarejestrował tam obecność 4 różnych rosyjskich systemów broni radioelektronicznej. Były to mobilne systemy "Liejer 3", "Krasucha 2", "Bylina" i "Repelient 1".

Nowoczesny rosyjski sprzęt służy do zakłócania komunikacji radioelektronicznej w tym np. zakłócania pracy radarów. Komentując informacje OBWE przedstawiciele ukraińskiej armii zwrócili uwagę, że zauważony w Donbasie sprzęt to systemy, które weszły do wyposażenia rosyjskiej armii w ciągu ostatnich lat.

Ukraińskie władze wielokrotnie wskazywały, że Rosja dostarcza rebeliantom w Donbasie broń i amunicję. Według Ukrainy w Donbasie stacjonuje też kilka tysięcy żołnierzy z regularnych oddziałów rosyjskiej armii.

Rosja zaprezentowała prototyp latającego pojazdu

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Obserwatorzy OBWE: W rejonie Donbasu rebelianci mają rosyjską broń radioelektroniczną
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl