Ta historia wstrząsnęła Niemcami. Matka i jej partner sprzedawali syna pedofilom. Wszystko nagrali

Chłopiec był molestowany przez swoją matkę i jej partnera, a później sprzedawany za dziesiątki tysięcy euro za pośrednictwem darknetu. Śledczy nie mieli problemu z udowodnieniem win - wiele gwałtów nagrano.

To jedna z najgorszych, zdaniem policji, spraw pedofilskich w Niemczech. 48-letnia matka chłopca i jej 39-letni partner przez dwa lata sprzedawali dziecko za pośrednictwem internetu. 10-letni dziś chłopiec był gwałcony i molestowany przez wielu "klientów" pary i ich samych. Matka przyznała, że początkowo molestowała dziecko, by zadowolić partnera, ale później robiła to dla pieniędzy.

Berrin T. została skazana na 12,5 roku więzienia, a Christian L. na 12 lat i dożywotni nadzór policji. Oboje przyznali się do winy. Poza nimi w związku ze sprawą aresztowano jeszcze sześć osób. Pięcioro zostało już skazanych - troje Niemców, Szwajcar i Hiszpan spędzą za kratami po 10 lat. Ten ostatni, 33-letni Hiszpan, zgwałcił chłopca co najmniej 15 razy i zapłacił matce ponad 10 tysięcy euro.

Zignorowano podejrzenia szkoły

Opinia publiczna w Niemczech zastanawia się, jak doszło do tego, że para pełniła "opiekę" nad dzieckiem. W marcu 2017 roku lokalny urząd ds. dzieci i młodzieży odebrał chłopca z rąk pary, bo wyszło na jak, że że mieszka z osobą skazaną za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Matka chłopca poszła jednak ze sprawą do sądu, a ten przyznał jej opiekę nad synem. Jak podają media, sąd nie przesłuchał wówczas chłopca.

Co więcej, kiedy szkoła, do której uczęszczał, alarmowała w związku z podejrzeniem molestowania, urząd uznał oskarżenia za niejasne i nic z tym nie zrobił.

Nagrania krążą w darknecie

Afera pedofilska została wykryta we wrześniu ubiegłego roku dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Matka i jej partner również molestowali chłopca. "Sprzedaży" dokonywali między majem 2015 a sierpniem 2017. Śledczy nie mieli problemu z udowodnieniem win - wiele przypadków gwałtów było nagranych

Chłopiec znajduje się teraz pod opieką rodziny zastępczej i czuje się dobrze.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” podaje, że w darknecie, czyli anonimowej części internetu, gdzie dochodzi m.in. do przypadków handlu ludźmi, nadal można znaleźć nagrania z chłopcem. "Dziecku przysporzono nie tylko niewyobrażalnych cierpień, ale nie ma ono nawet kontroli nad swoim dalszym życiem" - cytuje polska redakcja "Deutsche Welle".

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>  

Więcej o: