Dramatyczne nagranie po trzęsieniu ziemi. Ludzie tratują się, byle tylko wydostać się z wyspy

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji wzrosła do 91 osób i ponad 200 rannych. Bilans wciąż rośnie. Indonezyjskie służby opublikowały dramatyczny film z plaży, na którym widać tłum uciekających ludzi, którzy próbują dostać się na łodzie ratunkowe.

W niedzielę indonezyjską wyspę Lombok nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 stopni. Ludzie w obawie przed kolejnymi wstrząsami uciekli nad morze, by dostać się na łodzie ratunkowe.

Indonezja: ludzie w obawie przed wtórnymi wstrząsami uciekli na plażę

Dyrektor indonezyjskiej agencji ds. łagodzenia skutków katastrof Sutopo Purwo Nugroho opublikował dramatyczne nagranie lokalnych służb, na którym widać tłum ludzi koczujący na plaży, którzy próbują wydostać się z wysp Gili, małych wysepek, które znajdują się tuż przy północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lombok.

Do tej pory ewakuowano ponad 350 turystów z Lombok i sąsiednich wysp. Na ratunek czeka 600 kolejnych.

W rozmowie z CNN Nugroho powiedział, że ponad 20 tys. osób zostało pozbawionych dachu nad głową.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

W wyniku niedzielnego trzęsienia ziemi na popularnej wśród turystów wyspie Lombok wedle najnowszych informacji zginęło co najmniej 91 osób, a ponad 200 zostało rannych. Bilans ten wciąż rośnie. W wyniku wstrząsów wiele budynków uległo zniszczeniu. Poniższe nagranie indonezyjskiego Czerwonego Krzyża pokazuje skalę zniszczeń. Organizacja apeluje o oddawanie krwi dla potrzebujących.

To kolejna tragedia w tym rejonie. Tydzień temu na wyspie Lombok w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,4 stopni zginęło 16 osób.

Dziesięć kaszalotów utknęło na płyciźnie u wybrzeży Indonezji. Mieszkańcy ruszyli z pomocą

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Dramatyczne nagranie po trzęsieniu ziemi. Ludzie tratują się, byle tylko wydostać się z wyspy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl