Indonezja. Wzrasta liczba ofiar trzęsienia na wyspie Lombok. Zniszczone tysiące budynków

Liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Lombok wzrosła do 82. Wstrząs o magnitudzie wynoszącej 7 zniszczył również tysiące domów.

Trzęsienie ziemi nawiedziło wyspę Lombok w Indonezji w niedzielę. Jak wynika z najnowszych informacji, w trzęsieniu o magnitudzie 7 zginęły co najmniej 82 osoby, a kilkaset zostało rannych.

Najwięcej ofiar śmiertelnych było w północnej i zachodniej części wyspy. Uszkodzonych zostały tysiące budynków. Tysiące osób ewakuowano do tymczasowych kwater.

Wstrząs  wywołał panikę wśród turystów i mieszkańców wyspy. Tysiące ludzi wybiegło w popłochu z domów na otwartą przestrzeń. Panika wybuchła również na Bali, gdzie trzęsienie odczuwalne było przez kilka sekund.

 


Trzęsienie ziemi, sprzed dziewięciu dni, którego epicentrum było niemal identycznie położone, pochłonęło kilkanaście ofiar śmiertelnych.

Trzęsienia ziemi są zjawiskiem częstym w położonej na aktywnych sejsmicznie archipelagu Indonezji. W 2004 roku trzęsienie, którego epicentrum znajdowało się w pobliżu Sumatry, i wywołane nim tsunami pochłonęło 230 tysięcy ofiar w kilkunastu krajach.

Dziesięć kaszalotów utknęło na płyciźnie u wybrzeży Indonezji. Mieszkańcy ruszyli z pomocą

Więcej o: