Mgła, uderzenie i krzyki na pokładzie. Pasażerowie nagrali moment katastrofy samolotu w Meksyku

Gęsta mgła za oknem, nagle pojawia się ziemia i po sekundzie samolot w nią uderza. Ludzie krzyczą w panice - tak wgląda nagranie z samolotu, który rozbił się z Meksyku. Większość pasażerów została ranna, ale nikt nie zginał.

W katastrofie samolotu pasażerskiego w Meksyku rannych zostało około 85 osób, dwie z nich są w stanie krytycznym. Nikt nie zginął. Na pokładzie embraera 190 linii Aeromexico było 99 pasażerów (w tym dwoje dzieci) i 4 członków załogi. Maszyna miała lecieć do stolicy kraju, Meksyku. Rozbiła się jednak krótko po starcie z lotniska w Durango. Jak relacjonują pasażerowie, tuż przed katastrofą doszło do wstrząsu.

Co najmniej dwoje pasażerów nagrało wideo z momentu uderzenia embraera w ziemię. Na jednym z nagrań widać, że samolot utrzymuje się nisko nad ziemią. Z czasem horyzont znika za gęstą mgłą. Ziemia znów pokazuje się na chwilę i sekundę później dochodzi do uderzenia. Słuchać krzyki pasażerów, w tym dzieci i chwilę chaosu przy ewakuacji. 

Drugie nagranie pokazuje ten sam moment z innej perspektywy. Najpierw lot przez mgłę z prześwitującą ziemią i chwilę, gdy samolot w nią uderza. Pasażerowie podskakują w siedzeniach, telefon, którym nagrywane jest wideo, trzęsie się. Słychać stłumione krzyki. Film zostaje przerwany, ale później pasażerka nagrywa znowu - już na zewnątrz samolotu. Widać ludzi na tle płonącego samolotu. Niektórzy płaczą, inni kaszlą. Nad maszyną unosi się dym

Katastrofa po gwałtownym podmuchu wiatru

Gubernator stanowy José Rosas Aispuro poinformował, że w samolot uderzył gwałtowny podmuch wiatru, co doprowadziło do nagłego obniżenia wysokości. Lewe skrzydło dotknęło ziemi, odpadły dwa silniki - podaje BBC.

Większość pasażerów odniosła tylko lekkie obrażenia i zdołała opuścić wrak samolotu o własnych siłach. Wkrótce na miejscu pojawiły się służby medyczne, ratunkowe, wojsko i przedstawiciele Czerwonego Krzyża.

- Modlę się o to, by wszystko było dobrze z pasażerami i członkami załogi - powiedział prezydent kraju Enrique Pena Nieto.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Więcej o: