Gorące lato w Niemczech. Upał zniszczył pas startowy w Hanowerze. Strażacy podlewają drzewa

Podczas gdy w Szwecji i Grecji szaleją pożary, Niemcy zmagają się z rekordowo wysokimi temperaturami. Termometry pokazują nawet 35 stopnia Celsjusza, a według prognoz może być jeszcze goręcej. Niemcom grozi susza.

Skutki upalnej pogody już są odczuwalne. Wczoraj wysoka temperatura spowodowała uszkodzenie pasa startowego na lotnisku w Hanowerze. W efekcie odwołano 41 przylotów i 44 odloty. Samoloty, które miały wylądować na tym lotnisku zostały przekierowane w inne miejsca, a podróżni czekający na swoje loty zostali poproszeni o powrót do domów. Niestety, część z nich była zmuszona spędzić noc w terminalu. Lotnisko wznowiło pracę dziś rano. 

Strażacy podlewają usychające drzewa

Na kilku autostradach ograniczono prędkość maksymalną do 80 km/h. Meteorolodzy i lekarze radzą w miarę możliwości zaczynać pracę wcześnie rano i robić przerwę w okolicach pory obiadowej.

Susza w Niemczech ma niszczący wpływ na roślinność. Jak podało Polsat News, strażacy w Wuppertalu podlewają z wozów gaśniczych drzewa. Straty w plonach odnotowują niemieccy rolnicy. Na wielu obszarach upały zniszczyły nawet 70 proc. upraw. Wyschły już uprawy kukurydzy i słonecznika, ale sytuacja może się pogorszyć. Jak podaje Deutsche Welle, według analityków zbiory zboża będą o 4,5 mln ton mniejsze niż w poprzednich latach. 

Temperatura nadal rośnie

Niestety, pogoda dla Niemiec będzie coraz bardziej surowa. Meteorolodzy przewidują, że temperatury będą rosnąć. W piątek mogą osiągnąć nawet 38 stopni Celsjusza.

Temperatury w Niemczech według portalu Ventusky wahają się między 30 a 40 stopni Celsjusza.Temperatury w Niemczech według portalu Ventusky wahają się między 30 a 40 stopni Celsjusza. Źródło: Ventusky

Szefowa wydziału leśnego przy Federalnej Agencji ds. Rolnictwa i Żywności Astrid Uhlmann zapewniła, pomimo warunków sprzyjających żywiołowi ognia, niemieckim lasom nie grożą tak wielkie pożary jak w Grecji i Szwecji. Dodała również, że niemieckie służby są doskonale przygotowane na wypadek zagrożeń.

Pożary w Grecji. Dwoje Polaków nie żyje. Matka i syn zginęli w czasie ewakuacji

Więcej o: