Rozjuszony Donald Trump straszy Iran. "Strzeżcie się!"

Prezydent USA Donald Trump od rana jest na czołówkach światowych portali. Na Twitterze postraszył Iran historycznymi konsekwencjami. Dla podkreślenia swoich słów użył samych dużych liter.

Prezydent Donald Trump odpowiedział mocno na słowa skierowane pod jego adresem przez Hasana Rouhaniego. Przywódca Iranu oświadczył wczoraj:

Ameryka powinna wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen.

Podczas spotkania z irańskimi dyplomatami miał też powiedzieć: "Panie Trump, niech pan się nie bawi ogonem lwa. Może pan tego potem tylko żałować".

Amerykański prezydent w odpowiedzi ostrzegł Hasana Rouhaniego przed "niespotykanymi w historii konsekwencjami", który może ponieść Iran, jeśli będzie groził Stanom Zjednoczonym.

Nie jesteśmy już krajem, który ulega waszym obłąkanym wypowiedziom o przemocy i śmierci. Strzeżcie się!

- napisał Donald Trump; dla podkreślenia wagi swoich słów użył wyłącznie wielkich liter.

Donald Trump na wojnie z Iranem

Niespełna trzy miesiące temu amerykański prezydent wycofał swój kraj z porozumienia sześciu światowych mocarstw z Iranem, które ma doprowadzić do ograniczenia programu nuklearnego tego kraju - w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji. Donald Trump argumentował, że porozumienie nie obejmuje irańskiego programu pocisków balistycznych. Poinformował także o ponownym wprowadzeniu wszystkich sankcji nałożonych na ten kraj, które obowiązywały przed zawarciem umowy. Część sankcji ma wejść ponownie w życie za dwa tygodnie, a część - 4 listopada.

Trump tłumaczy się z konferencji z Putinem. Winę zrzucił na przejęzyczenie, ale to mu nie nie pomogło

Więcej o: