Niemcy: W autobusie wyjął z plecaka nóż kuchenny i zaczął atakować. Są ranni

W Lubece na północy Niemiec około trzydziestoletni mężczyzna zaatakował nożem kuchennym pasażerów w podmiejskim autobusie. Według najnowszych informacji, rannych zostało 8 osób, w tym jedna ciężko. Wcześniej była mowa o 14 poszkodowanych.

Sprawca został zatrzymany. Prokuratura nie wyklucza, że incydent miał podłoże terrorystyczne. Niemiecka policja do tej pory nie potwierdziła liczby rannych w ataku, ale zapewnia, że nikt nie został zabity. Według zeznań jednego ze świadków zdarzenia, napastnik miał około 30 lat i był ciemnej karnacji. Portal internetowy gazety "Luebecker Nachrichten" podaje nieoficjalnie, że mężczyzna pochodzi z Iranu. Tego policja na razie także nie potwierdza. Według świadków, mężczyzna wtargnął do autobusu z kuchennym nożem, którym zaatakował pasażerów. 

Obszar wokół miejsca zdarzenia został zamknięty przez policję. Na miejscu pracują śledczy. Na razie nie są znane motywy, jakimi kierował się napastnik. Policja uruchomiła specjalną linię telefoniczną, gdzie rodziny poszkodowanych w ataku mogą uzyskać informacje na ich temat.

Na miejsce przyjechał burmistrz Lubeki, wkrótce spodziewany jest też minister spraw wewnętrznych landu Szlezwik-Holsztyn.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc