Jean-Claude Juncker tłumaczy, dlaczego chwiał się na szczycie NATO. "To był skurcz w nodze"

Jean Claude-Juncker zaprzeczył, by uczestniczył w szczycie NATO pod wpływem alkoholu. Dlaczego więc się chwiał? Przewodniczący Komisji Europejskiej tłumaczy, że miał skurcz w nodze.

W ubiegłym tygodniu kamery uchwyciły dziwne zachowania Jean Claude-Junckera podczas szczytu NATO w Brukseli. Przewodniczący Komisji Europejskiej chwiał się na nogach i kilka razy musiał być podtrzymywany przez przywódców państw, m.in. prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko. W mediach szybko pojawiły się komentarze, jakoby Jean Claude-Juncker był podczas szczytu pijany.

Dlaczego Jean-Claude Juncker chwiał się na szczycie NATO? Spytaliśmy polskich polityków z Brukseli>>>

Jean Claude-Juncker o zachowaniu na szczycie NATO: To był skurcz nogi

Oficjalnie Komisja Europejska informowała o ataku rwy kulszowej. Dzisiaj osobiście odniósł się do swojego zachowania sam zainteresowany. - To niesamowite, ile osób ze znajomością wypowiada się na temat mojego stanu zdrowia. Miałem skurcz w nodze, ale byłem na spotkaniu NATO, tam były znacznie poważniejsze tematy niż stan mojego zdrowia - stwierdził. 

Po szczycie NATO dymisji Junckera domaga się jedna z partii tworzących austriacki rząd, kierujący w tym półroczu pracami Unii Europejskiej.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Jean-Claude Juncker wściekły na Parlament Europejski: "To jest śmieszne! Parlament się ośmieszył"

Więcej o: