Hawaje: lawa z wulkanu Kilauea spadła na statek z turystami. 23 osoby ranne

Kula lawy z wulkanu Kilauea na Hawajach spadła na statek z turystami, którzy oglądali jego erupcję. 23 osoby zostały ranne, cztery trafiły do szpitala.

23 osoby zostały ranne, gdy na statek na Hawajach spadła kula lawy. Turyści byli na wycieczce - z pokładu oglądali erupcję wulkanu Kilauea i to, jak lawa wpada do Pacyfiku.

Hawaje: 23 osoby ranne po tym, jak lawa spadła na statek

Jak podaje CNN, cztery osoby trafiły do szpitala. Stan jednej z nich, młodej kobiety, lekarze określają jako poważny. Pozostali pasażerowie odnieśli powierzchowne urazy, takie jak oparzenia i zadrapania.

W internecie pojawiło się nagranie z tego zdarzenia. Widać na nim, jak turyści z oddali oglądają erupcję wulkanu. W pewnym momencie nagrania, gdy kula uderza w statek, słychać krzyki, a także kaszel, spowodowany najprawdopodobniej dymem.

Od maja br. trwa wzmożona aktywność wulkanu Kilauea. Jest on zlokalizowany na największej wyspie archipelagu Hawajów, Big Island.

W piątek naukowcy zauważyli, że na wodzie na północnym brzegu Hawajów lawa stworzyła niewielką wyspę. Ma ona 6-9 metrów średnicy.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o: