Para młoda podchodzi do ołtarza, a umówionego księdza nie ma. W zastępstwie: papież Franciszek

Można powiedzieć, że każdy ślub jest wyjątkowy, ale ta para nowożeńców trafiła na sporą niespodziankę. Mało kto oczekuje, że umówionego księdza zastąpi... sam papież.

Jeden z członków Gwardii Szwajcarskiej brał ślub w Watykanie, w kaplicy św. Szczepana (tuż za bazyliką św. Piotra). Gdy on i jego brazylijska wybranka podchodzili do ołtarza, za nim nie czekał wcześniej ustalony ksiądz, o. Renato dos Santos, a... papież Franciszek.

Nikt nie wiedział o tym, że papież pojawi się na uroczystości, także sam o. dos Santos. Jak opisuje Vatican News:

O. dos Santos wchodzi do zakrystii, a tam niespodzianka! Spotyka papieża Franciszka, który ma poprowadzić uroczystość, ku zaskoczeniu wszystkich. Nie wiedzieli tego nawet państwo młodzi

Papież Franciszek często zaskakuje swoimi spontanicznymi gestami. Pod koniec czerwca tego roku kard. Konrad Krajewski świętował swoją nominację na obiedzie wśród ubogich, bezdomnych i migrantów - niespodziewanie pojawił się tam też Franciszek.

Innym razem podczas chrztów w Kaplicy Sykstyńskiej pozwolił kobietom karmić dzieci piersią, rozbawiła go też mała Quinn, która była ubrana w biskupią mitrę. Gdy zobaczył dziecko, papamobile zatrzymało się, a on pobłogosławił dziewczynkę i pogratulował rodzicom poczucia humoru.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>