Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce. Amerykański Senat zatwierdził nominację

To już pewne - Georgette Mosbacher będzie nową ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Nominację Mosbacher zatwierdził amerykański Senat. Nowa ambasador rozpocznie pracę w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Georgette Mosbacher uzyskała akceptację amerykańskiego Senatu, co oznacza, że zostanie nową ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zastąpi na tym stanowisku Paula W. Jonesa, który został ambasadorem USA w 2015 r.

Kandydaturę Mosbacher wysunął kilka miesięcy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, prywatnie wieloletni przyjaciel przyszłej ambasador.

Gratulacje złożyła na Twitterze rzeczniczka departamentu stanu USA Heather Nauert. "Cieszymy się na współpracę z panią!" - napisała.

Georgette Mosbacher o swoich przyszłych działaniach

Georgette Mosbacher zdążyła już wzbudzić emocje w polskiej polityce. Podczas czerwcowego przesłuchania przed senacką komisją zapowiedziała, że będzie upominać o demokrację i wolność słowa w Polsce. Skrytykowała też ustawę o IPN i opowiedziała się za przyjęciem przez Polskę pewnej liczby uchodźców.

Spotkało się to z negatywnymi komentarzami ze strony polityków rządu i PiS.

Gegorgette Mosbacher przyszłą ambasador USA

Georgette Mosbacher ma 71 lat. Jest szefową założonej przez siebie w 1992 r. firmy, zajmującej się m.in. doradztwem marketingowym. Zasiada również w komisji doradczej ds. dyplomacji, do której to komisji mianował ją w 2016 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Mosbacher od lat jest związana z amerykańską Partią Republikańską, którą w wyborach prezydenckich reprezentował Donald Trump.

W latach 2001-2015 kierowała firmą Borghese zajmującą się produkcją kosmetyków. Zarządzała również m.in. firmą kosmetyczną La Prairie, którą kupiła w 1987 r. Po czterech latach sprzedała ją niemieckiemu koncernowi Beiersdorf. Zajmowała się także działalnością charytatywną na rzecz m.in. ubogich nowojorczyków, a także weteranów wojennych i ich rodzin.

Przyszła ambasador napisała dwie książki motywacyjne dla kobiet.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Kim Dzong Un i Donald Trump podpisali historyczne porozumienie