Pierwsze zdjęcia ze szpitala. Tak wygląda opieka nad uratowanymi w Tajlandii chłopcami

Pierwsze zdjęcia uratowanych chłopców z Tajlandii. Na razie to krótkie nagranie ze szpitala, ale widać na nim, że mimo traumatycznych przeżyć humory im dopisują.

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia ze szpitala w Tajlandii, w którym przebywa uratowanych 12 chłopców i trener drużyny Dzików. W placówce medycznej w Chiang Rai na północy Tajlandii przebywają wszyscy uratowani z jaskini.

Pierwsze zdjęcia uratowanych chłopców

Na udostępnionym przez TODAY.com nagraniu uratowani chłopcy leżą bądź siedzą na szpitalnych łóżkach, mają założone maseczki.

Ma to związek z osłabieniem organizmów uratowanych i obniżoną odpornością - lekarze obawiają się ewentualnych chorób, a infekcje płuc ma trzech chłopców i trener - oni przechodzą 7-dniowe leczenie. Jednocześnie wszyscy przechodzą kwarantannę.

Mimo wszystko dopisują im humory: machają w stronę kamery, a wokół nich uwijają się pielęgniarki i lekarze.

Na razie nie wszyscy uratowani chłopcy mogą jeść normalnie. Pierwsi czterej, których wydostano z jaskini w Tajlandii, już otrzymują zwyczajne posiłki, natomiast reszta będzie przyzwyczajana do normalnego jedzenia powoli.

Akcja ratunkowa w Tajlandii

12 chłopców i ich trener, związani z drużyną Dzikich Dzików, utknęli w jaskini 23 czerwca. Po odnalezieniu ich w Tajlandii rozpoczęła się akcja ratunkowa, która ruszyła 7 lipca i po trzech dniach wydostano wszystkich. Jaskinię Tham Luang opuścili też bezpiecznie członkowie ekipy ratunkowej.

Więcej o: