Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która zatruła się nowiczokiem. Policja szuka winnych

Nie żyje Dawn Strugess, która trafiła do brytyjskiego szpitala po zatruciu nowiczokiem. Kobieta osierociła troje dzieci.

44-letnia Dawn Strugess nie żyje. Kobieta zmarła w brytyjskim szpitalu w niedzielę wieczorem. W sobotę tydzień temu razem z partnerem, 45-letnim Charliem Rowleyem, trafiła do szpitala w Amesbury po zatruciu nowiczokiem.

Wielka Brytania: nie żyje kobieta, która otruła się nowiczokiem

Jak poinformowała brytyjska policja, rodzina kobiety została poinformowana o jej śmierci.

- To szokujące i tragiczne wieści. Dawn osierociła rodzinę, w tym troje dzieci, a nasze myśli i modlitwy są z nimi w tym niezwykle trudnym czasie - powiedziała Neil Basu, szefowa brytyjskiej policji ds. zwalczania terroryzmu.

- Ta straszna wiadomość tylko wzmocniła naszą determinację, aby zidentyfikować i postawić przed sądem osobę lub osoby odpowiedzialne za to, co mogę nazwać jedynie skandalicznym, lekkomyślnym i barbarzyńskim działaniem - dodała Basu.

Charlie Rowley wciąż przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Wielka Brytania: dwie osoby otrute nowiczokiem

W sobotę 30 czerwca 44-letnia Dawn Strugess i jej partner, 45-letni Charlie Rowley z Amesbury trafili do szpitala w Wielkiej Brytanii po zatruciu nowiczokiem. Mężczyzna i kobieta mieli kontakt z substancją w Salisbury, mieście, gdzie kilka miesięcy temu otruto byłego rosyjskiego agenta, który pracował też dla MI6, Siergieja Skripala oraz jego córkę, Julię.

Atak silną trucizną w brytyjskiej restauracji. Były rosyjski szpieg w stanie krytycznym

Więcej o: