Mundial 2018. Mecz Rosja - Chorwacja. Polacy nie mają wątpliwości, komu kibicować

Mecz Rosja - Chorwacja budzi emocje także w Polsce.

Mecz Rosja - Chorwacja rozpoczął się w sobotę o godz. 20.00. Chociaż biało-czerwoni już dawno odpadli z mundialu, to Polacy nadal z zaangażowaniem śledzą mundial w Rosji. Dziś wielu z nich kibicowało Chorwacji. 

Mecz Rosja - Chorwacja zjednoczył dziennikarzy

Wśród dziennikarzy ton nadal Michał Adamczyk z "Wiadomości" TVP. "Razem z wydawcą kibicujemy Chorwacji" - napisał na Twitterze. Podobnych deklaracji jest więcej. Płyną z bardzo różnych redakcji.

"Rosja do domu! Tak to widzę" - stwierdził Marcin Wikło z tygodnika "Sieci". Roman Imielski z "Gazety Wyborczej", Michał Tracz z TVN24 International, Marzena Paczuska - była szefowa "Wiadomości", Krzysztof Berenda z RMF FM i Thomas Orchowski z radia TOK FM także kibicują Chorwacji. 

Warto przypomnieć, że polscy politycy zbojkotowali wyjazd na mundial 2018 w Rosji. Andrzej Duda ani nikt z najwyższych rangą oficjeli nie przyjechali nawet na mecze polskiej reprezentacji.

Mecz Rosja - Chorwacja - wynik

W 30. minucie meczu gola dla Rosji strzelił z dystansu Czeryszew. Gola dla Chorwacji zdobył chwilę później Kramarić. Wynik zmienił się dopiero w dogrywce. Chorwacja prowadziła 2:1 po bramce Vidy. Na 2:2 wyrównał Fernandes.

W karnych Chorwacja wygrała z Rosją i zapewniła sobie awans do półfinału. Zmierzy się z Anglią.

Rosja - Chorwacja - relacja na żywo na sport.pl

Więcej o: